česky
english

Hledat

pomocí google.com
 

Členská sekce

Přezdívka:
Heslo:

O nás

Spřízněné duše

Křápek Vladimír (1958 - 2005)
Člověk, který stál v pozadí mnoha a mnoha kulturních aktivit na Praze 13, ale se skromností sobě vlastní stál vždy opodál a s úsměvem na tváři se těšil z dobře vykonaného díla. Našemu sboru mnohokrát podal pomocnou ruku, když nám poskytoval zázemí v komunitním centru sv. Prokopa a kulturním domě Hájek, zažili jsme s ním i 2 báječné koncertní výjezdy do Uherského Hradiště a okolí... Děkujeme!

 

Kubašta Petr (1955)
Náš nejmilejší starosta a velký přívrženec, se kterým jsme se seznámili na Mezinárodním Sborovém Festivalu Hudebního Romantismu ve Vlachově Březí. Ochotná duše, která nás po večerní návštěvě palírny (zletilí :) ) a moštárny (nezletilí :) ) vždy odváží a převáží kam je potřeba a my ho nejen proto rádi pravidelně potkáváme.

 

Lukáš Zdeněk (1928 - 2007)
Bezpochyby nejzpívanější český sborový skladatel posledních desetiletí. Ani nás jeho tvorba neminula, ba naopak, tvoří významnou část našeho repertoáru a my ji nesmírně rádi zpíváme. Ovšem krom toho, že se dnes a denně setkáváme s Lukášovými mimořádnými hudebními nápady, byl (a je!!) našemu sboru blízký i skrze našeho sbormistra, který ho měl rád a ctil nejen jako mimořádného skladatele, ale také jako člověka. Pro nás nikdy neodešel, díky své hudbě je tady pořád s námi!

 

Moravcová Tereza (1981)
Vynikající zpěvačka tíhnoucí k výchově a práci s dětmi :) Možná proto našla zalíbení v nás a čas od času se s námi vydá na víkendové soustředění, aby nám předala něco ze svých pěveckých zkušeností. A my ji vždycky moc rádi mezi námi přivítáme a jsme ji vděčni za to, co nám dává.

 

Papež Vladimír (1964)
Před pár lety nebyl „pouze“ spřízněnou duší, ale dokonce členem sboru. Až tak ho to s námi bavilo. Časem ale ubylo volného času a přibylo našich aktivit, takže se jeho cesty s těmi besharmonickými rozešly, aby se čas od času protínaly, když se na nás přijde podívat nebo když s námi zrovna natáčí CD coby zvukový mistr. Vydržel to s námi už před lety dva víkendy a díky tomu si v sekci „CD“ můžete přečíst, co všechno se na ta placatá kolečka podařilo přenést. Zřejmě jsme ho při prvním natáčení úplně neodradili od další spolupráce a tak na podzim 2008 to s námi absolvoval znovu a na svět přišlo druhé besharmonní cédéčko. A tak znovu a ještě mnohokrát - díky, Vláďo!


TOPlist Pěvecký sbor Besharmonie © 2008-2023 | kontakty