česky
english

Hledat

pomocí google.com
 

Členská sekce

Přezdívka:
Heslo:

O nás

O něco méně tendenční povídání nejen pro děti, ale tentokrát i pro dospělé

Pěvecký studentský sbor BESHARMONIE vznikl pod tímto názvem na podzim v roce 2000 na Gymnáziu Jaroslava Heyrovského. V současné době chodí do sboru přes 50 zpěváků, z nichž největší část tvoří současní a bývalí studenti a studentky Gymnázia Jaroslava Heyrovského a Gymnázia Nad Kavalírkou, kde sbor také jednou týdně zkouší a které reprezentuje. Každý rok sbor absolvuje několik desítek koncertů, nejméně tři víkendová a jedno týdenní soustředění.

         Za svou krátkou existenci už BESHARMONIE hodně zažila i získala. Pravidelně spolupracuje se zahraničními pěveckými sbory z Německa a Švýcarska, s českými studentskými i profesionálními orchestry. V letech 2003, 2005, 2006, 2007, 2008 a 2011 se umístila ve zlatém pásmu na celostátní přehlídce gymnaziálních sborů GYMNASIA CANTANT. V roce 2001 získala ocenění na Mezinárodním sborovém festivalu hudebního romantismu ve Vlachově Březí, na stejné soutěži pak v roce 2005 cenu JUNIOR za nejlepší studentský sbor, sbormistr navíc také dostal cenu za příkladnou práci s pěveckým sborem. V roce 2006 si z tohoto festivali sbor dokonce odvezl cenu hlavní, stal se absolutním vítězem festivalu!

V letech 2006 a 2007 se na mezinárodní soutěži YOUNG PRAGUE sbor umístil ve stříbrném pásmu, stejné pásmo obsadila BESHARMONIE v roce 2008 také na mezinárodním festivalu CANTI VERIS zaměřeném na hudbu soudobou. 

Repertoár sboru je nesmírně pestrý – od renesanční hudby

16. století přes spirituály a lidové písně celého světa až po moderní “vážnou“ hudbu konce 20. století i hudbu populární. Sbormistrem je od začátku Libor Sládek, vyučující HV na gymnáziu Nad Kavalírkou, druhým sbormistrem je Filip Beneš.

BESHARMONIE vydala již 4 CD, to poslední s názvem Nahoře Bes mělo křest na podzim roku 2015.

         Sbor pravidelně absolvuje téměř každý rok koncertní turné (Německo, Švýcarsko, Řecko, Itálie, Anglie) a spolupracuje s dalšími mládežnickými sbory i orchestry z Čech i Moravy. Na jaře 2009 se nám podařilo uskutečnit velmi úspěšný koncertní zájezd do USA, na podzim 2010 do Španělska a koncem léta 2012 do Itálie.


TOPlist Pěvecký sbor Besharmonie © 2008-2023 | kontakty