česky
english

Hledat

pomocí google.com
 

Členská sekce

Přezdívka:
Heslo:

O nás

Libor Sládek

Člověk s neutuchající energií a nadšením pro cokoliv, který, coby pedagog, již několik let hudebně oblažuje studenty Gymnázia Nad Kavalírkou na Praze 5. Ač jeho kariéra započala v pozici stavebního inženýra v projektové kanceláři, záhy opustil vystudovaný obor a začal se věnovat tomu, co ho těší snad úplně nejvíce - práci s dětmi - a začal učit.

Svou lásku k muzice šíří zdařile dál a získává nové a nové nadšence pro sborový zpěv, obzvláště pak mezi mladými lidmi. V minulosti vedl studentské sbory Cantamus Praha a Siloe Cantus Praha, v současné době pak stojí v čele studentské Besharmonie, je druhým sbormistrem celorepublikového sboru Bohemiachor, pod jeho vedením se scházel i sbor Prozatímní, který vznikl pouze za účelem nácviku rockového oratoria Eversmiling Liberty, spolupracuje s Alikvótním sborem, vede sbor Víceméně v tónině, zaměřený zcela na renesanční hudbu, a pravidelně se účastní různých sborových festivalů jako vedoucí ateliérů.

Za svou práci sbírá mnohá ocenění, ať už sám za svůj výkon nebo za celkový výkon sborů, které vede. Má prsty hned v několika CD (Bohemiachor, Besharmonie, rockové oratorium Eversmiling Liberty). Nebyl ale oceněn pouze jako dirigent, ale v roce 2000 se mu dostalo asi nejkrásnějšího ocenění v jeho profesi - byl svými studenty přihlášen do ankety o nejoblíbenějšího učitele v ČR Zlatý Amos a tuto soutěž vyhrál.

Hudba je jeho životní vášní a aby se jí mohl naplno a bez překážek věnovat, doplnil si své praktické neocenitelné zkušenosti ještě teoretickým vzděláním na Pedagogické fakultě univerzity Karlovy v Praze v oboru Hudební výchova a Sbormistrovství a v roce 2007 zakončil tato studia magisterskou promocí. Na stejné fakultě již v roce 2005 dokončil bakalářské studium Sbormistrovství chrámové hudby.

Oficiální papír s razítkem však jeho práci samotnou nikdy náležitě neocení. Opravdovou pochvalou je pro něj snad potlesk publika po úspěšném koncertě a hlavně úsměvy na tvářích z řad sboristů, kterými mu vyjadřujeme dík za jeho velké hudební srdce.


TOPlist Pěvecký sbor Besharmonie © 2008-2024 | kontakty