česky
english

Hledat

pomocí google.com
 

Členská sekce

Přezdívka:
Heslo:

O pěveckém sboru jakožto přírodním úkazu

Tendenční povídání pro nezbedné děti

Znáte tu písničku „Šel tudy, měl dudy, ani nezapískal...“? Tak to se na nás rozhodně aplikovat nedá. Uslyšíte-li v jakémkoli (sebevíce nepravděpodobném) místě sborový zpěv, existuje poměrně velká pravděpodobnost, že jste nás potkali. Zpíváme totiž všude. A skoro pořád. Hudba nás baví, dává nám radost ze zpěvu samotného, z odvedené práce a vytvořené muziky, ale především je tím počátečním prvkem, který nás pojí ve skupinu rozmanitého věku i pohlaví (rozumějte, jsme sbor smíšený a gymnaziální, do kteréhož se ovšem nepřestává chodit s maturitou). Jak již bylo řečeno, zpíváme všude, často a rádi, ale nejvíc nás baví zpívat pro lidi. Udělat radost sobě i vám. Proto se nechte zlákat, postupujte dále ve čtení a my se budeme těšit na shledanou na některém z našich koncertů...

 

 

Novinky

 

 

8.12.2016

Kde nás můžete vidět a slyšet zpívat teď v prosinci?

Tuto neděli, 11.12., nás čeká adventní koncert u kanovníků v Ježově.

Následující neděli, 18.12., zazpíváme tradičně na Adventním koncertě v Úhonicích.

Na čtvrtek 22.12. pak chystáme svůj samostatný velký koncert.

V pátek 23.12. si s námi můžete přijít zazpívat Českou mši vánoční od Jana Jakuba Ryby, takzvanou "Rybovku", na pražskou Kampu.

Více informací najdete v sekci Koncerty. Těšíme se na Vás! 

 

15.11.2016

Máme za sebou soustředění, kde jsme vypilovali starý repertoár a přidali nějaké ty vánočně laděné kousky.

V listopadu nás čekají ještě dva koncerty: rockové oratorium Eversmiling Liberty (17.11.) a koncert pro dětský domov v Krompachu (27.11.). Více informací najdete v sekci Koncerty.

 

26.10.2016

Z festivalu ve Vlachově Březí jsme si přivezli kromě krásných zážitků také úspěch! Získali jsme Hlavní cenu prof. Václava Matouška (absolutní vítězství přehlídky). Navíc náš milovaný sbormistr Libor Sládek obdržel Cenu dr. Jaroslavy Modrochové za vynikající sbormistrovskou práci. Děkujeme všem, kdo nám drželi palce! Teď už se těšíme na naše tradiční podzimní soustředění.

 

13.10. 2016

Po létě, během kterého jsme absolvovali intenzivní týdenní soustředění v Lipnici nad Sázavou a Prague Choral Festival, jsme zpět v každotýdenním provozu. Za září už jsme stihli i několik koncertů, mimo jiné například v Knihovně Václava Havla. Teď už ale usilovně připravujeme nový repertoár na Mezinárodní sborový festival hudebního romantismu ve Vlachově Březí, kam se chystáme už tento víkend. Držte nám palce!

 

16.6. 2016

V květnu měla Besharmonie opět napilno - zazpívali jsme si například na koncertě pro Nadaci Olgy Havlové, v Sedlci u Prahy či ve třech pražských hotelech v rámci Speed Festivalu.

V červnu pokračujeme v zajetém tempu - už jsme si stačili zazpívat s dětmi a pro děti
v kostele sv. Martina ve zdi, ale především jsme zrealizovali svůj dlouhodobý projekt -
- ve spolupráci s orchestrem a pěveckým sborem z Rychnova nad Kněžnou jsme zazpívali části Korunovační mše od J.V. Tomáška v rámci letošní Noci kostelů, a to v kostele sv. Cyrila a Metoděje v Karlíně a v katedrále Sv. Víta.

 

Na tento týden jsme si pro vás připravili náš zcela samostatný koncert - po dlouhé době se nejedná o křest ani o žádnou spolupráci či speciální projekt, je to koncert jen tak - prostě my
v celé své kráse :)

Tento Předprázdninový koncert se uskuteční v neděli 19.6. od 19:30 v kostele
sv. Klimenta
v Klimentské ulici. Jste srdečně zváni! 

 

 

17.4. 2016

I s pomocí mnoha z vás se nám včera podařilo úspěšně dokončit sbírku na HitHitu, moc děkujeme!

Dnes večer nás čeká dlouho očekávaný křest našeho CD Missa Rotna. Zazpíváme několik skladeb ze současného repertoáru Besharmonie a zazní samozřejmě i celá mše z cédéčka, a to i s kapelou.

U příležitosti křtu přijel do Prahy dokonce i sám dánský autor Missy Rotny, Bent Peder Holbech.

Neváhejte a přijďte se také podívat - koncert se koná v KD Mlejn (Stodůlky) od 19:30.

 

 

18.3. 2016

Vážení a milí, pozorně čtěte, máme pro vás důležitou novinu!

Rozjeli jsme kampaň na podporu nového CD. Jistě dobře víte, že jsme nahrávali v letošním školním roce o sto šest! Jedno CD (Nahoře Bes) už jsme pokřtili a oficiálně vydali. To druhé křest teprve čeká! Nahrát a vydat CD ovšem není nic snadného. Jsou to desítky, stovky hodin práce a tvrdé dřiny. Nahrát 1 CD není vůbec levné; a což teprve nahrát CD 2!

Chtěli bychom vás tímto poprosit o přispění na naše jedinečné CD Missa Rotna, rockovou mši, kterou jsme nahráli dokonce s kapelou. Pro naše podporovatele jsme si připravili velikou řádku rozličných odměn. Pokud nám chcete pomoci, otevřete si následující odkaz a nehynoucí sláva vás nemine!

www.hithit.cz/besharmonie

Děkujeme mnohokrát!

 

29.2. 2016

Ani v únoru jsme se nenudili - vystoupili jsme na předávání literárních cen v zrcadlové síni Klementina či na hasičském plese v Modleticích. V kostele sv. Salvátora jsme si zazpívali na společném koncertě se spřáteleným americkým sborem Georgetown Day School Choir. Také proběhlo víkendové soustředění v Radotíně, kde jsme opět nacvičili nějaké ty novinky a oprášili pár staronových fláků.

 

V nejbližší době nás čeká například série vystoupení u přílěžitosti zahájení sezóny Pražského hradu (3.4.), první kolo soutěže Gymnasia cantant či křest CD Missa Rotna (17.4.), o kterém se již brzy dozvíte více!

 

24.1. 2016

Tuto sobotu jsme si udělali radost a připravili si zábavu sami pro sebe - přes den jsme tmelili kolektiv hraním improvizovaného curlingu na zamrzlém rybníce a večer se uskutečnil již druhý BesPles.

 

28.12.2015

Prosinec byl pro Besharmonii ve znamení Rybovek - v roce 2015 uběhlo 250 let od narození a 200 let od úmrtí českého hudebního skladatele Jana Jakuba Ryby.
Proto jsme si mnohokrát zazpívali jeho Českou mši vánoční (tradiční “velkou” Rybovku), například na benefičním koncertě pro Nepál, s Barrandovským orchestrem v kostele ve Varnsdorfu a samozřejmě již tradičně 23.prosince na Kampě pod Karlovým mostem.

Letos jsme ovšem do repertoáru přidali také Rybovu Českou mši půlnoční (přezdívanou “malá” Rybovka), kterou jsme si zazpívali se sborem Pueri Gaudentes a orchestrem a sborem Popelka ze ZUŠ Na Popelce.

 

Kromě toho jsme také vystoupili na vánočním  koncertě Gymnázia Nad Kavalírkou v Loretě a zazpívali si tradiční české koledy v Úhonicích.

 

16.11. 2015

Dnes jsme si spolu se sbory Pueri Gaudentes, Garrendo, Cum Amore, Harmonie, sborem Gymnázia Orlová a skvělými sólisty zazpívali Carmina Burana v Betlémské kapli.

 

8.11. 2015

Tento víkend proběhlo sborové soustředění v Berouně, které se neslo hlavně ve znamení příprav vánočního repertoáru a Carmina Burana. Udělali jsme opět spoustu práce a těšíme se, až vám ji budeme moct předvést na nějakém z nejbližších koncertů!

 

18.10. 2015

Tadááá, Besharmonie má občanku a nové CD!

 

Víkend byl plný vzpomínek, neboť jsme slavili 15 let od vzniku Besharmonie. Do našeho oblíbeného zámku v Modleticích se sjeli současní i bývalí členové sboru, abychom společně zavzpomínali, poděkovali Liborovi a zazpívali si společně staré i novější skladby, oblíbené pecky i perly z dávno zapomenutých končin našeho rozsáhlého repertoáru.

V neděli potom proběhl v Divadle Dlabačov velký vzpomínkový koncert spojený se křtem našeho nového CD Nahoře Bes. Zazněly skladby ze staršího repertoáru, které si s námi zazpívala i řada bývalých členů, ale samozřejmě také řada skladeb z čerstvého CD. Jako hosté na koncertě vystoupila naše spřátelená vokální uskupení Oktet a Fúrie.

Kmotry našeho krásného CD Nahoře Bes se stali Luboš Hána a Petr Bratský.

 

Děkujeme všem účinkujícím i divákům a doufáme, že se vám všem bude naše nové CD líbit!


TOPlist Pěvecký sbor Besharmonie © 2008-2016 | kontakty