česky
english

Hledat

pomocí google.com
 

Členská sekce

Přezdívka:
Heslo:

O pěveckém sboru jakožto přírodním úkazu

Tendenční povídání pro nezbedné děti

Znáte tu písničku „Šel tudy, měl dudy, ani nezapískal...“? Tak to se na nás rozhodně aplikovat nedá. Uslyšíte-li v jakémkoli (sebevíce nepravděpodobném) místě sborový zpěv, existuje poměrně velká pravděpodobnost, že jste nás potkali. Zpíváme totiž všude. A skoro pořád. Hudba nás baví, dává nám radost ze zpěvu samotného, z odvedené práce a vytvořené muziky, ale především je tím počátečním prvkem, který nás pojí ve skupinu rozmanitého věku i pohlaví (rozumějte, jsme sbor smíšený a gymnaziální, do kteréhož se ovšem nepřestává chodit s maturitou). Jak již bylo řečeno, zpíváme všude, často a rádi, ale nejvíc nás baví zpívat pro lidi. Udělat radost sobě i vám. Proto se nechte zlákat, postupujte dále ve čtení a my se budeme těšit na shledanou na některém z našich koncertů...

 

 

Novinky

14. 6. 2019

Na závěr školního roku nás čekají ještě dvě akce. Tou první je tradiční Půlrybovka na Kampě 23. 6. od 20:30, tou druhou je potom náš vlastní koncert 25. 6. od 19:30 v kulturním sále Na Marjánce. Budeme moc rádi, když se rozhodnete některý z těchto večerů strávit s námi!

 

30. 4. 2019

O víkendu jsme si na celostátním kole soutěže Gymnasia Cantant v Brně vyzpívali zlaté pásmo a k tomu ještě Zvláštní cenu primátorky Statutárního města Brna za nejlepší provedení povinné skladby!

 

4. 3. 2019

Sice jsme se na čas odmlčeli, ale to rozhodně neznamená, že bychom nějak zaháleli. Ba naopak, intenzivně jsme se připravovali na následující regionální kola soutěží Gymnasia Cantant (19.3. v Českém muzeu hudby) a CPSPS (26.3. v aule Gymnázia Na Zatlance). Držte nám palce, ať postoupíme do celostátních kol!

 

31. 12. 2018

Rok zakončíme dvěma Rybovkami na střeše pražské Lucerny - dnes od 14:00 a od 16:00 - jste srdečně zváni! (odkaz)
Všem vám přejeme krásný nový rok!

 

30. 11. 2018

Samozřejmě i letos pro vás máme přichystáno několik vánočních koncertů, kam si nás můžete přijít poslechnout, a načerpat tak kousek vánočního klidu a pohody. Již tradičně vystoupíme 15. 12. v Loretě a 16. 12. v kostele v Úhonicích. 19. 12. nás pak čeká koncert pořádaný organizací Tichý svět, který bude celý tlumočený i do znakového jazyka (odkaz). A naše vánoční vystupování pochopitelně uzavře také několik Českých mší vánočních - mezi dalšími zpěváky se určitě objevíme 23. 12. na Kampě i 25. 12. v kostele Pražského Jezulátka nebo kostele sv. Jakuba Staršího. Všechny potřebné informace o těchto koncertech naleznete v sekci Koncerty. Těšíme se na vás!

 

11. 11. 2018

Ze soutěžního festivalu Opava Cantat 2018 jsme si přivezli zlaté pásmo! Nyní se na plno pouštíme do finálních příprav na naše dvě vystoupení v rámci festivalu Festa Academica u příležitosti oslav 17. listopadu - první z nich proběhne od 13:15 na hlavním pódiu na Národní třídě (odkaz), druhé od 18:30 na Gymnáziu Jana Keplera (odkaz). Na obou uslyšíte vybrané části rockového oratoria Eversmiling Liberty. Budeme se těšit na viděnou!

 

22.6.2018

V uplynulém týdnu jsme se spolupodíleli na sérii výchovných koncertů kantáty Carla Orffa Carmina Burana. Se školním rokem se rozloučíme již klasickou Půlrybovkou 23.6. od 20:30 na Kampě, kde si zpěvem České mše vánoční připomeneme, že Vánoce jsou přesně půl roku daleko.

 

24.5.2018

Minulý týden jsme si zazpívali se sborem Täby Music Class ze švédského Stockholmu. Tento týden si nás můžete přijít poslechnout na Noc kostelů! Prostory kostela sv. Vavřince na Petříně svými hlasy naplníme v pátek 25.5. ve 20 hodin.

 

22.4.2018

Juch!

Z celostátního kola soutěže Gymnasia cantant v Brně jsme si přivezli zlaté pásmo a navrch Zvláštní cenu předsedy vlády v demisi.

 

Brno2018

 

Mezitím také pilně cvičíme další skladby - například na koncerty Carmina burana, které nás čekají na přelomu jara a léta.

 

30.3.2018

Máme za sebou velmi úspěšný březen!

Zúčastnili jsme se regionálního kola Celostátní přehlídky středoškolských pěveckých sborů, kde jsme získali zlaté pásmo s nominací na postup do listopadového celostátního kola v Opavě.

Jen o pár dní později jsme potvrdili své kvality na regionálním kole celostátní soutěžní přehlídky Gymnasia Cantant, kde jsme byli odměněni opět zlatým pásmem a postupem do celostátního kola v Brně, kam se chystáme již tento duben.

 

19.1.2018

Leden plyne pro Besharmonii v mírnějším tempu - je třeba si odpočinout po vánočním zpívání a soustředit se na uzavírání známek a zkoušky.

V pátek 26.1. nicméně půjdeme alespoň uctít památku Olgy Havlové na Vinohradský hřbitov v rámci pietního aktu, pořádaného Výborem dobré vůle - nadací Olgy Havlové, k příležitosti jejích nedožitých 85. narozenin. Dorazte v 15:30 zapálit svíčku i vy!

 

4.1.2018

Přejeme vám mnoho dobrého do nového roku a těšíme se na viděnou na některém z našich koncertů!

 

11.12.2017

Předvánoční čas je pro sbory obvykle velmi nabitý. Ani letošek není výjimkou! Pilně cvičíme Českou vánoční mši od J.E.Kypty, kterou si zazpíváme s orchestrem v pondělí 18.12. v kostele Šimona a Judy. V mezičase ještě stihneme zazpívat pacientům nemocnice v Příbrami, vystoupíme na vánočním koncertě Gymnázia Nad Kavalírkou v Loretě a na adventním koncertě v Úhonicích.

Den před Štědrým dnem nás pak ještě čeká tradiční Česká mše vánoční od Jana Jakuba Ryby pod Karlovým mostem - přijďte si zazpívat s námi!
Rybovku si můžete přijít polechnout také na první Boží hod vánoční, kdy ji zpíváme hned dvakrát.

Podrobnější informace o našich vystoupeních najdete v sekci Koncerty.

Přejeme příjemný a pohodový advent! :)

 

25.10.2017

Jak jsme již po návratu z Řecka avizovali, chtěli bychom se s vámi podělit o zážitky, které jsme si odtamtud přivezli. Srdečně vás proto zveme 2.11. v 18:30 do auly Gymnázia Nad Kavalírkou, kde si budete moci nejen poslechnout, ale také prohlédnout, jak moc jsme si těch deset slunných dní užili!

 

9.10.2017
Na přelomu září a října jsme podnikli koncertní zájezd do Řecka. Abychom přinesli trochu moře a sluníčka i sem do podzimního Česka, již brzy uspořádáme vzpomínkový koncert, kde se budete moci přesvědčit, jak krásně jsme se tam měli. O termínu budeme co nejdříve informovat :)

 

9.9. 2017

Skončily prázdniny a Besharmonie opět intenzivně zkouší! Připravujeme se nyní na dvě významné akce - nejprve nás čeká "Lukášovský" koncert - koncert složený z děl Zdeňka Lukáše, našeho oblíbeného autora sborové hudby. Z koncertu vznikne nahrávka. I vy jste na něj srdečně zváni - doražte 23.9. do modlitebny v Korunní ulici v Praze (více indormací naleznete v sekci Koncerty).

Další pro nás dlouho očekávanou akcí je naše sborová cesta do Řecka, kam jedeme pozdravit moře a potěšit svou hudbou cizokrajné publikum.

 

23.6. 2017

Naše jaro bylo nabité - zazpívali jsme si na Noci kostelů, předávání cen Gloria musealis, na koncertě se studenty z thajské Mahidol University či na Otevírání Pražského hradu. Jarní smršť jsme završili koncertním provedením rockového oratoria Eversmiling Liberty a jazzové mše Missa Rotna s živou kapelou.

Do prázdnin už nám zbývá jen dnešní Půlrybovka - letní protipól té vánoční (viz sekce Koncerty).

Ani o prázdninách však nebudeme zahálet - čeká nás týdenní soustředění v naší milované Lipnici nad Sázavou, kde budeme pilně trénovat především dílo Zdeňka Lukáše, na jehož počest proběhne též v Lipnici 5.srpna koncert. Pokud se nemůžete dostat do Lipnice, nezoufejte! Podobný Lukášovský koncert chystáme i na konec září v Praze.

 

23.4.2017

Besharmonní omladina, tvořící spolu s mladými nadějemi Gymnázia nad Kavalírkou příležitostný sbor Šnabes, zazářila na celostátním kole přehlídky gymnaziálních pěveckých sborů Gymnasia Cantant! Šnabes se umístil ve zlatém pásmu a odvezl si také zvláštní cenu hejtmana Jihomoravského kraje za nejlepší provedení soutěžního programu.

 

23.3.2017

Gymnaziální část Besharmonie spojila síly s mladými nadějemi ze sboru Šnaps z Gymnázia nad Kavalírkou a v pondělí společně zapěly na regionálním kole soutěže Gymnasia cantant. Vyzpívaly si účast na národním kole, jupí!

 

20.2.2017

O víkendu jsme odvedli spoustu práce na soustředění v Radotíně. Již ve středu si zazpíváme v Anežském klášteře na benefičním koncertě pro stipendium Václava Havla na English College in Prague. Ty mladší z nás také čeká účast ve studentských sborových soutěžích. Na jaro potom chystáme také koncert našeho oblíbeného rockového oratoria Eversmiling Liberty, spojený s provedením jazzové mše Missa Rotna, již jsme loni vydali na CD. Máte se nač těšit!


TOPlist Pěvecký sbor Besharmonie © 2008-2020 | kontakty