česky
english

Hledat

pomocí google.com
 

Členská sekce

Přezdívka:
Heslo:

O pěveckém sboru jakožto přírodním úkazu

Tendenční povídání pro nezbedné děti

Znáte tu písničku „Šel tudy, měl dudy, ani nezapískal...“? Tak to se na nás rozhodně aplikovat nedá. Uslyšíte-li v jakémkoli (sebevíce nepravděpodobném) místě sborový zpěv, existuje poměrně velká pravděpodobnost, že jste nás potkali. Zpíváme totiž všude. A skoro pořád. Hudba nás baví, dává nám radost ze zpěvu samotného, z odvedené práce a vytvořené muziky, ale především je tím počátečním prvkem, který nás pojí ve skupinu rozmanitého věku i pohlaví (rozumějte, jsme sbor smíšený a gymnaziální, do kteréhož se ovšem nepřestává chodit s maturitou). Jak již bylo řečeno, zpíváme všude, často a rádi, ale nejvíc nás baví zpívat pro lidi. Udělat radost sobě i vám. Proto se nechte zlákat, postupujte dále ve čtení a my se budeme těšit na shledanou na některém z našich koncertů...

 

 

Novinky

23.6. 2017

Naše jaro bylo nabité - zazpívali jsme si na Noci kostelů, předávání cen Gloria musealis, na koncertě se studenty z thajské Mahidol University či na Otevírání Pražského hradu. Jarní smršť jsme završili koncertním provedením rockového oratoria Eversmiling Liberty a jazzové mše Missa Rotna s živou kapelou.

Do prázdnin už nám zbývá jen dnešní Půlrybovka - letní protipól té vánoční (viz sekce Koncerty).

Ani o prázdninách však nebudeme zahálet - čeká nás týdenní soustředění v naší milované Lipnici nad Sázavou, kde budeme pilně trénovat především dílo Zdeňka Lukáše, na jehož počest proběhne též v Lipnici 5.srpna koncert. Pokud se nemůžete dostat do Lipnice, nezoufejte! Podobný Lukášovský koncert chystáme i na konec září v Praze.

 

23.4.2017

Besharmonní omladina, tvořící spolu s mladými nadějemi Gymnázia nad Kavalírkou příležitostný sbor Šnabes, zazářila na celostátním kole přehlídky gymnaziálních pěveckých sborů Gymnasia Cantant! Šnabes se umístil ve zlatém pásmu a odvezl si také zvláštní cenu hejtmana Jihomoravského kraje za nejlepší provedení soutěžního programu.

 

23.3.2017

Gymnaziální část Besharmonie spojila síly s mladými nadějemi ze sboru Šnaps z Gymnázia nad Kavalírkou a v pondělí společně zapěly na regionálním kole soutěže Gymnasia cantant. Vyzpívaly si účast na národním kole, jupí!

 

20.2.2017

O víkendu jsme odvedli spoustu práce na soustředění v Radotíně. Již ve středu si zazpíváme v Anežském klášteře na benefičním koncertě pro stipendium Václava Havla na English College in Prague. Ty mladší z nás také čeká účast ve studentských sborových soutěžích. Na jaro potom chystáme také koncert našeho oblíbeného rockového oratoria Eversmiling Liberty, spojený s provedením jazzové mše Missa Rotna, již jsme loni vydali na CD. Máte se nač těšit!

 

8.2.2017

Po nabitém prosinci členové Besharmonie převážně odpočívali a věnovali se svým studijním povinnostem. Společně jsme si zakřepčili na již 3. BesPlese.

V kostele sv. Salvátora jsme si zazpívali na společném koncertě s argentinským sborem The Northlands School Secondary Choir.

 

8.12.2016

Kde nás můžete vidět a slyšet zpívat teď v prosinci?

Tuto neděli, 11.12., nás čeká adventní koncert u kanovníků v Ježově.

Následující neděli, 18.12., zazpíváme tradičně na Adventním koncertě v Úhonicích.

Na čtvrtek 22.12. pak chystáme svůj samostatný velký koncert v kostele sv. Rodiny v Řepích.

V pátek 23.12. si s námi můžete přijít zazpívat Českou mši vánoční od Jana Jakuba Ryby, takzvanou "Rybovku", na pražskou Kampu.

Více informací najdete v sekci Koncerty. Těšíme se na Vás! 

 

15.11.2016

Máme za sebou soustředění, kde jsme vypilovali starý repertoár a přidali nějaké ty vánočně laděné kousky.

V listopadu nás čekají ještě dva koncerty: rockové oratorium Eversmiling Liberty (17.11.) a koncert pro dětský domov v Krompachu (27.11.). Více informací najdete v sekci Koncerty.

 

26.10.2016

Z festivalu ve Vlachově Březí jsme si přivezli kromě krásných zážitků také úspěch! Získali jsme Hlavní cenu prof. Václava Matouška (absolutní vítězství přehlídky). Navíc náš milovaný sbormistr Libor Sládek obdržel Cenu dr. Jaroslavy Modrochové za vynikající sbormistrovskou práci. Děkujeme všem, kdo nám drželi palce! Teď už se těšíme na naše tradiční podzimní soustředění.

 

13.10. 2016

Po létě, během kterého jsme absolvovali intenzivní týdenní soustředění v Lipnici nad Sázavou a Prague Choral Festival, jsme zpět v každotýdenním provozu. Za září už jsme stihli i několik koncertů, mimo jiné například v Knihovně Václava Havla. Teď už ale usilovně připravujeme nový repertoár na Mezinárodní sborový festival hudebního romantismu ve Vlachově Březí, kam se chystáme už tento víkend. Držte nám palce!

 

16.6. 2016

V květnu měla Besharmonie opět napilno - zazpívali jsme si například na koncertě pro Nadaci Olgy Havlové, v Sedlci u Prahy či ve třech pražských hotelech v rámci Speed Festivalu.

V červnu pokračujeme v zajetém tempu - už jsme si stačili zazpívat s dětmi a pro děti
v kostele sv. Martina ve zdi, ale především jsme zrealizovali svůj dlouhodobý projekt -
- ve spolupráci s orchestrem a pěveckým sborem z Rychnova nad Kněžnou jsme zazpívali části Korunovační mše od J.V. Tomáška v rámci letošní Noci kostelů, a to v kostele sv. Cyrila a Metoděje v Karlíně a v katedrále Sv. Víta.

 

Na tento týden jsme si pro vás připravili náš zcela samostatný koncert - po dlouhé době se nejedná o křest ani o žádnou spolupráci či speciální projekt, je to koncert jen tak - prostě my
v celé své kráse :)

Tento Předprázdninový koncert se uskuteční v neděli 19.6. od 19:30 v kostele
sv. Klimenta
v Klimentské ulici. Jste srdečně zváni! 

 

 

17.4. 2016

I s pomocí mnoha z vás se nám včera podařilo úspěšně dokončit sbírku na HitHitu, moc děkujeme!

Dnes večer nás čeká dlouho očekávaný křest našeho CD Missa Rotna. Zazpíváme několik skladeb ze současného repertoáru Besharmonie a zazní samozřejmě i celá mše z cédéčka, a to i s kapelou.

U příležitosti křtu přijel do Prahy dokonce i sám dánský autor Missy Rotny, Bent Peder Holbech.

Neváhejte a přijďte se také podívat - koncert se koná v KD Mlejn (Stodůlky) od 19:30.

 

 

18.3. 2016

Vážení a milí, pozorně čtěte, máme pro vás důležitou novinu!

Rozjeli jsme kampaň na podporu nového CD. Jistě dobře víte, že jsme nahrávali v letošním školním roce o sto šest! Jedno CD (Nahoře Bes) už jsme pokřtili a oficiálně vydali. To druhé křest teprve čeká! Nahrát a vydat CD ovšem není nic snadného. Jsou to desítky, stovky hodin práce a tvrdé dřiny. Nahrát 1 CD není vůbec levné; a což teprve nahrát CD 2!

Chtěli bychom vás tímto poprosit o přispění na naše jedinečné CD Missa Rotna, rockovou mši, kterou jsme nahráli dokonce s kapelou. Pro naše podporovatele jsme si připravili velikou řádku rozličných odměn. Pokud nám chcete pomoci, otevřete si následující odkaz a nehynoucí sláva vás nemine!

www.hithit.cz/besharmonie

Děkujeme mnohokrát!

 


TOPlist Pěvecký sbor Besharmonie © 2008-2017 | kontakty