česky
english

Hledat

pomocí google.com
 

Členská sekce

Přezdívka:
Heslo:

O pěveckém sboru jakožto přírodním úkazu

Tendenční povídání pro nezbedné děti

Znáte tu písničku „Šel tudy, měl dudy, ani nezapískal...“? Tak to se na nás rozhodně aplikovat nedá. Uslyšíte-li v jakémkoli (sebevíce nepravděpodobném) místě sborový zpěv, existuje poměrně velká pravděpodobnost, že jste nás potkali. Zpíváme totiž všude. A skoro pořád. Hudba nás baví, dává nám radost ze zpěvu samotného, z odvedené práce a vytvořené muziky, ale především je tím počátečním prvkem, který nás pojí ve skupinu rozmanitého věku i pohlaví (rozumějte, jsme sbor smíšený a gymnaziální, do kteréhož se ovšem nepřestává chodit s maturitou). Jak již bylo řečeno, zpíváme všude, často a rádi, ale nejvíc nás baví zpívat pro lidi. Udělat radost sobě i vám. Proto se nechte zlákat, postupujte dále ve čtení a my se budeme těšit na shledanou na některém z našich koncertů...

 

 

Novinky

19.1.2018

Leden plyne pro Besharmonii v mírnějším tempu - je třeba si odpočinout po vánočním zpívání a soustředit se na uzavírání známek a zkoušky.

V pátek 26.1. nicméně půjdeme alespoň uctít památku Olgy Havlové na Vinohradský hřbitov v rámci pietního aktu, pořádaného Výborem dobré vůle - nadací Olgy Havlové, k příležitosti jejích nedožitých 85. narozenin. Dorazte v 15:30 zapálit svíčku i vy!

 

4.1.2018

Přejeme vám mnoho dobrého do nového roku a těšíme se na viděnou na některém z našich koncertů!

 

11.12.2017

Předvánoční čas je pro sbory obvykle velmi nabitý. Ani letošek není výjimkou! Pilně cvičíme Českou vánoční mši od J.E.Kypty, kterou si zazpíváme s orchestrem v pondělí 18.12. v kostele Šimona a Judy. V mezičase ještě stihneme zazpívat pacientům nemocnice v Příbrami, vystoupíme na vánočním koncertě Gymnázia Nad Kavalírkou v Loretě a na adventním koncertě v Úhonicích.

Den před Štědrým dnem nás pak ještě čeká tradiční Česká mše vánoční od Jana Jakuba Ryby pod Karlovým mostem - přijďte si zazpívat s námi!
Rybovku si můžete přijít polechnout také na první Boží hod vánoční, kdy ji zpíváme hned dvakrát.

Podrobnější informace o našich vystoupeních najdete v sekci Koncerty.

Přejeme příjemný a pohodový advent! :)

 

25.10.2017

Jak jsme již po návratu z Řecka avizovali, chtěli bychom se s vámi podělit o zážitky, které jsme si odtamtud přivezli. Srdečně vás proto zveme 2.11. v 18:30 do auly Gymnázia Nad Kavalírkou, kde si budete moci nejen poslechnout, ale také prohlédnout, jak moc jsme si těch deset slunných dní užili!

 

9.10.2017
Na přelomu září a října jsme podnikli koncertní zájezd do Řecka. Abychom přinesli trochu moře a sluníčka i sem do podzimního Česka, již brzy uspořádáme vzpomínkový koncert, kde se budete moci přesvědčit, jak krásně jsme se tam měli. O termínu budeme co nejdříve informovat :)


9.9. 2017

Skončily prázdniny a Besharmonie opět intenzivně zkouší! Připravujeme se nyní na dvě významné akce - nejprve nás čeká "Lukášovský" koncert - koncert složený z děl Zdeňka Lukáše, našeho oblíbeného autora sborové hudby. Z koncertu vznikne nahrávka. I vy jste na něj srdečně zváni - doražte 23.9. do modlitebny v Korunní ulici v Praze (více indormací naleznete v sekci Koncerty).

Další pro nás dlouho očekávanou akcí je naše sborová cesta do Řecka, kam jedeme pozdravit moře a potěšit svou hudbou cizokrajné publikum.

23.6. 2017

Naše jaro bylo nabité - zazpívali jsme si na Noci kostelů, předávání cen Gloria musealis, na koncertě se studenty z thajské Mahidol University či na Otevírání Pražského hradu. Jarní smršť jsme završili koncertním provedením rockového oratoria Eversmiling Liberty a jazzové mše Missa Rotna s živou kapelou.

Do prázdnin už nám zbývá jen dnešní Půlrybovka - letní protipól té vánoční (viz sekce Koncerty).

Ani o prázdninách však nebudeme zahálet - čeká nás týdenní soustředění v naší milované Lipnici nad Sázavou, kde budeme pilně trénovat především dílo Zdeňka Lukáše, na jehož počest proběhne též v Lipnici 5.srpna koncert. Pokud se nemůžete dostat do Lipnice, nezoufejte! Podobný Lukášovský koncert chystáme i na konec září v Praze.

 

23.4.2017

Besharmonní omladina, tvořící spolu s mladými nadějemi Gymnázia nad Kavalírkou příležitostný sbor Šnabes, zazářila na celostátním kole přehlídky gymnaziálních pěveckých sborů Gymnasia Cantant! Šnabes se umístil ve zlatém pásmu a odvezl si také zvláštní cenu hejtmana Jihomoravského kraje za nejlepší provedení soutěžního programu.

 

23.3.2017

Gymnaziální část Besharmonie spojila síly s mladými nadějemi ze sboru Šnaps z Gymnázia nad Kavalírkou a v pondělí společně zapěly na regionálním kole soutěže Gymnasia cantant. Vyzpívaly si účast na národním kole, jupí!

 

20.2.2017

O víkendu jsme odvedli spoustu práce na soustředění v Radotíně. Již ve středu si zazpíváme v Anežském klášteře na benefičním koncertě pro stipendium Václava Havla na English College in Prague. Ty mladší z nás také čeká účast ve studentských sborových soutěžích. Na jaro potom chystáme také koncert našeho oblíbeného rockového oratoria Eversmiling Liberty, spojený s provedením jazzové mše Missa Rotna, již jsme loni vydali na CD. Máte se nač těšit!


TOPlist Pěvecký sbor Besharmonie © 2008-2018 | kontakty