česky
english

Hledat

pomocí google.com
 

Členská sekce

Přezdívka:
Heslo:

O pěveckém sboru jakožto přírodním úkazu

Tendenční povídání pro nezbedné děti

Znáte tu písničku „Šel tudy, měl dudy, ani nezapískal...“? Tak to se na nás rozhodně aplikovat nedá. Uslyšíte-li v jakémkoli (sebevíce nepravděpodobném) místě sborový zpěv, existuje poměrně velká pravděpodobnost, že jste nás potkali. Zpíváme totiž všude. A skoro pořád. Hudba nás baví, dává nám radost ze zpěvu samotného, z odvedené práce a vytvořené muziky, ale především je tím počátečním prvkem, který nás pojí ve skupinu rozmanitého věku i pohlaví (rozumějte, jsme sbor smíšený a gymnaziální, do kteréhož se ovšem nepřestává chodit s maturitou). Jak již bylo řečeno, zpíváme všude, často a rádi, ale nejvíc nás baví zpívat pro lidi. Udělat radost sobě i vám. Proto se nechte zlákat, postupujte dále ve čtení a my se budeme těšit na shledanou na některém z našich koncertů...

 

 

Novinky

4.1.2018

Přejeme vám mnoho dobrého do nového roku a těšíme se na viděnou na některém z našich koncertů!

 

11.12.2017

Předvánoční čas je pro sbory obvykle velmi nabitý. Ani letošek není výjimkou! Pilně cvičíme Českou vánoční mši od J.E.Kypty, kterou si zazpíváme s orchestrem v pondělí 18.12. v kostele Šimona a Judy. V mezičase ještě stihneme zazpívat pacientům nemocnice v Příbrami, vystoupíme na vánočním koncertě Gymnázia Nad Kavalírkou v Loretě a na adventním koncertě v Úhonicích.

Den před Štědrým dnem nás pak ještě čeká tradiční Česká mše vánoční od Jana Jakuba Ryby pod Karlovým mostem - přijďte si zazpívat s námi!
Rybovku si můžete přijít polechnout také na první Boží hod vánoční, kdy ji zpíváme hned dvakrát.

Podrobnější informace o našich vystoupeních najdete v sekci Koncerty.

Přejeme příjemný a pohodový advent! :)

 

25.10.2017

Jak jsme již po návratu z Řecka avizovali, chtěli bychom se s vámi podělit o zážitky, které jsme si odtamtud přivezli. Srdečně vás proto zveme 2.11. v 18:30 do auly Gymnázia Nad Kavalírkou, kde si budete moci nejen poslechnout, ale také prohlédnout, jak moc jsme si těch deset slunných dní užili!

 

9.10.2017
Na přelomu září a října jsme podnikli koncertní zájezd do Řecka. Abychom přinesli trochu moře a sluníčka i sem do podzimního Česka, již brzy uspořádáme vzpomínkový koncert, kde se budete moci přesvědčit, jak krásně jsme se tam měli. O termínu budeme co nejdříve informovat :)


9.9. 2017

Skončily prázdniny a Besharmonie opět intenzivně zkouší! Připravujeme se nyní na dvě významné akce - nejprve nás čeká "Lukášovský" koncert - koncert složený z děl Zdeňka Lukáše, našeho oblíbeného autora sborové hudby. Z koncertu vznikne nahrávka. I vy jste na něj srdečně zváni - doražte 23.9. do modlitebny v Korunní ulici v Praze (více indormací naleznete v sekci Koncerty).

Další pro nás dlouho očekávanou akcí je naše sborová cesta do Řecka, kam jedeme pozdravit moře a potěšit svou hudbou cizokrajné publikum.

23.6. 2017

Naše jaro bylo nabité - zazpívali jsme si na Noci kostelů, předávání cen Gloria musealis, na koncertě se studenty z thajské Mahidol University či na Otevírání Pražského hradu. Jarní smršť jsme završili koncertním provedením rockového oratoria Eversmiling Liberty a jazzové mše Missa Rotna s živou kapelou.

Do prázdnin už nám zbývá jen dnešní Půlrybovka - letní protipól té vánoční (viz sekce Koncerty).

Ani o prázdninách však nebudeme zahálet - čeká nás týdenní soustředění v naší milované Lipnici nad Sázavou, kde budeme pilně trénovat především dílo Zdeňka Lukáše, na jehož počest proběhne též v Lipnici 5.srpna koncert. Pokud se nemůžete dostat do Lipnice, nezoufejte! Podobný Lukášovský koncert chystáme i na konec září v Praze.

 

23.4.2017

Besharmonní omladina, tvořící spolu s mladými nadějemi Gymnázia nad Kavalírkou příležitostný sbor Šnabes, zazářila na celostátním kole přehlídky gymnaziálních pěveckých sborů Gymnasia Cantant! Šnabes se umístil ve zlatém pásmu a odvezl si také zvláštní cenu hejtmana Jihomoravského kraje za nejlepší provedení soutěžního programu.

 

23.3.2017

Gymnaziální část Besharmonie spojila síly s mladými nadějemi ze sboru Šnaps z Gymnázia nad Kavalírkou a v pondělí společně zapěly na regionálním kole soutěže Gymnasia cantant. Vyzpívaly si účast na národním kole, jupí!

 

20.2.2017

O víkendu jsme odvedli spoustu práce na soustředění v Radotíně. Již ve středu si zazpíváme v Anežském klášteře na benefičním koncertě pro stipendium Václava Havla na English College in Prague. Ty mladší z nás také čeká účast ve studentských sborových soutěžích. Na jaro potom chystáme také koncert našeho oblíbeného rockového oratoria Eversmiling Liberty, spojený s provedením jazzové mše Missa Rotna, již jsme loni vydali na CD. Máte se nač těšit!

 

8.2.2017

Po nabitém prosinci členové Besharmonie převážně odpočívali a věnovali se svým studijním povinnostem. Společně jsme si zakřepčili na již 3. BesPlese.

V kostele sv. Salvátora jsme si zazpívali na společném koncertě s argentinským sborem The Northlands School Secondary Choir.

 

8.12.2016

Kde nás můžete vidět a slyšet zpívat teď v prosinci?

Tuto neděli, 11.12., nás čeká adventní koncert u kanovníků v Ježově.

Následující neděli, 18.12., zazpíváme tradičně na Adventním koncertě v Úhonicích.

Na čtvrtek 22.12. pak chystáme svůj samostatný velký koncert v kostele sv. Rodiny v Řepích.

V pátek 23.12. si s námi můžete přijít zazpívat Českou mši vánoční od Jana Jakuba Ryby, takzvanou "Rybovku", na pražskou Kampu.

Více informací najdete v sekci Koncerty. Těšíme se na Vás! 

 

15.11.2016

Máme za sebou soustředění, kde jsme vypilovali starý repertoár a přidali nějaké ty vánočně laděné kousky.

V listopadu nás čekají ještě dva koncerty: rockové oratorium Eversmiling Liberty (17.11.) a koncert pro dětský domov v Krompachu (27.11.). Více informací najdete v sekci Koncerty.

 

26.10.2016

Z festivalu ve Vlachově Březí jsme si přivezli kromě krásných zážitků také úspěch! Získali jsme Hlavní cenu prof. Václava Matouška (absolutní vítězství přehlídky). Navíc náš milovaný sbormistr Libor Sládek obdržel Cenu dr. Jaroslavy Modrochové za vynikající sbormistrovskou práci. Děkujeme všem, kdo nám drželi palce! Teď už se těšíme na naše tradiční podzimní soustředění.

 

13.10. 2016

Po létě, během kterého jsme absolvovali intenzivní týdenní soustředění v Lipnici nad Sázavou a Prague Choral Festival, jsme zpět v každotýdenním provozu. Za září už jsme stihli i několik koncertů, mimo jiné například v Knihovně Václava Havla. Teď už ale usilovně připravujeme nový repertoár na Mezinárodní sborový festival hudebního romantismu ve Vlachově Březí, kam se chystáme už tento víkend. Držte nám palce!


TOPlist Pěvecký sbor Besharmonie © 2008-2018 | kontakty